САНІТАРНИЙ СТАН ЛІСІВ НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ ЛІСІВНИКІВ

01 липня 2020 г.   278
Останнім часом в лісових масивах все частіше спостерігаються випадки масового всихання лісових насаджень та зараження деревостанів шкідливими комахами та хворобами лісу.
Причина всихання та погіршення санітарного стану хвойних насаджень – різке підвищення середніх температур, зниження рівня грунтових вод, що згубно впливає на хвойні насадження, які мають поверхневу кореневу систему та не переносять високих температур. Ці ж фактори спричиняють всихання навіть дуба, граба та ясеня пристигаючого та стиглого віку.
Саме заходи з поліпшення санітарного стану лісів, до яких входять вибіркові санітарні рубки та суцільні санітарні рубки, є частиною комплексу профілактичних заходів, які проводяться з метою збереження стійкості насаджень, запобігання розвитку патологічних процесів у лісі, зменшення шкоди, що завдається шкідниками, хворобами, стихійними природними явищами та техногенними впливами.
Тому лісівники ДП «Прилуцький лісгосп» спільно з спеціалістами Чернігівського ОУЛМГ, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА та ДСЛП «Київлісозахист» провели санітарно-лісопатологічне обстеження насаджень і виявили нові осередки шкідників та хвороб лісу.
Всі необхідні документи направили у Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для отримання дозволу на проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та погодження лімітів на вирубку сухостійної та зараженої деревини на ІІІ квартал 2020 року. Це необхідний захід, який допоможе оперативно прибрати сухостійні та заражені дерева до масового розмноження шкідників.
Всі зруби, які утворяться після проведення суцільних санітарних рубок будуть заліснені у 2021 році. Посадка лісових культур здійснюватиметься згідно діючих схем змішування, способів обробітку грунту та інших технологічних особливостей у відповідності до лісорослинних умов даних ділянок.
foto
foto
Нажмите на превью для просмотра в полном размере

Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВОГО АУКЦІОНУ
ДП «Прилуцький лісгосп» проводить додатковий аукціон з попереднім оглядом для продажу необробленої деревини породи сосна в загальному обсязі 210 м3. Детальніше
ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВОГО АУКЦІОНУ
ДП «Прилуцький лісгосп» проводить додатковий аукціон з попереднім оглядом для продажу необробленої деревини породи дуб в загальному обсязі 58,513 м3. Детальніше
Інформація по лісорубних квитках станом на 01.12.2021 рік
Інформація по лісорубних квитках станом на 01.12.2021 рік Детальніше
Всі новини