СТРАТЕГІЯ – КОНЦЕСІЯ – БАНКРУТСТВО – ПРИВАТИЗАЦІЯ БЕЗВІДМОВНА СХЕМА!

27 листопада 2017 г.   275
СТРАТЕГІЯ – КОНЦЕСІЯ – БАНКРУТСТВО – ПРИВАТИЗАЦІЯ БЕЗВІДМОВНА СХЕМА!

Як стало відомо з повідомлень у засобах масової інформації, на засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада 2017 року  схвалено проект «Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства  України на період до 2022 року». З цього приводу 20 листопада 2017 року  в  ДП «Прилуцьке лісове господарство» відбулося позачергове профспілкове засідання, пройшли збори трудових колективів підрозділів і трудового колективу підприємства щодо ознайомлення та обговорення проекту.

Зміст стратегії  викликав невдоволення серед працівників підприємства. Ознайомившись з документом стало зрозуміло, що ведуться роботи щодо ймовірної ліквідації лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання та передачу лісів у концесію, тобто у приватні руки. Стратегією передбачено створення нового суб’єкта господарювання в галузі, управління корпоративними правами якого буде здійснювати Кабінет Міністрів України. В разі створення нового суб’єкта господарювання відбудеться монополізація лісового ресурсу  і подальша доля існуючих лісогосподарських підприємств стає незрозумілою.

Зазначений проект суттєво відрізняється від попереднього варіанту проекту Стратегії сталого розвитку лісового господарства від 04.07.2017 року, який обговорено та узгоджено з  працівниками лісової галузі, з громадськими організаціями та деревообробними асоціаціями.

Підприємства лісової галузі (крім підприємств півдня та сходу країни, які залишилися без державного фінансування), на сьогоднішній день працюють стабільно, є прибутковими і слугують майже єдиним джерелом наповнення місцевих бюджетів сільських депресивних регіонів.

Так за 9 місяців 2017 року ДП «Прилуцьке лісове господарство» було сплачено 8441 тис. грн. податків та зборів до бюджету, в тому числі до державного бюджету – 3648 тис. грн., до місцевого бюджету – 2802 тис. грн., єдиний соціальний внесок – 1991 тис. грн. Впровадження запропонованих «Стратегією» цілей та напрямів призведе до відсутності надходжень коштів до місцевих бюджетів.

На підприємстві працює 146 працівників, середня заробітна плата становить 7415 грн.

Невдоволення серед працівників підприємства зростає, що призведе до акцій протесту, як з боку самих працівників підприємства, так і місцевих органів влади. Адже стає зрозуміло, що ліквідація підприємств призведе не лише до скорочення робочих місць, але і до збільшення самовільних рубок , браконьєрства, виникнення пожеж в лісах, а це в корені суперечить основній меті роботи підприємства – забезпечення збереження та відновлення лісового фонду України.

                   

 Голова профкому ДП «Прилуцький лісгосп» Болобан О.Ю.


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ЛІСІ

Не розводьте вогнище в лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.

Не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі.

Не кидайте непогашені сірники або недопалки.

Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, фейєрверками, «повітряними ліхтариками» тощо.

Детальніше
ТРЕТЯ СУБОТА КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

Всесвітній день довкілля відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами. Детальніше


ЩОБ ЛІС БУВ ЧИСТИМ…

Засмічення лісів - проблема, з якою лісівникам самостійно боротися стає дедалі важче. Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, люди продовжують вивозити сміття в ліс. Особливо страждають території, прилеглі до міста. Детальніше


Всі новини