СТРАТЕГІЯ – КОНЦЕСІЯ – БАНКРУТСТВО – ПРИВАТИЗАЦІЯ БЕЗВІДМОВНА СХЕМА!

27 листопада 2017 г.   222
СТРАТЕГІЯ – КОНЦЕСІЯ – БАНКРУТСТВО – ПРИВАТИЗАЦІЯ БЕЗВІДМОВНА СХЕМА!

Як стало відомо з повідомлень у засобах масової інформації, на засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада 2017 року  схвалено проект «Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства  України на період до 2022 року». З цього приводу 20 листопада 2017 року  в  ДП «Прилуцьке лісове господарство» відбулося позачергове профспілкове засідання, пройшли збори трудових колективів підрозділів і трудового колективу підприємства щодо ознайомлення та обговорення проекту.

Зміст стратегії  викликав невдоволення серед працівників підприємства. Ознайомившись з документом стало зрозуміло, що ведуться роботи щодо ймовірної ліквідації лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання та передачу лісів у концесію, тобто у приватні руки. Стратегією передбачено створення нового суб’єкта господарювання в галузі, управління корпоративними правами якого буде здійснювати Кабінет Міністрів України. В разі створення нового суб’єкта господарювання відбудеться монополізація лісового ресурсу  і подальша доля існуючих лісогосподарських підприємств стає незрозумілою.

Зазначений проект суттєво відрізняється від попереднього варіанту проекту Стратегії сталого розвитку лісового господарства від 04.07.2017 року, який обговорено та узгоджено з  працівниками лісової галузі, з громадськими організаціями та деревообробними асоціаціями.

Підприємства лісової галузі (крім підприємств півдня та сходу країни, які залишилися без державного фінансування), на сьогоднішній день працюють стабільно, є прибутковими і слугують майже єдиним джерелом наповнення місцевих бюджетів сільських депресивних регіонів.

Так за 9 місяців 2017 року ДП «Прилуцьке лісове господарство» було сплачено 8441 тис. грн. податків та зборів до бюджету, в тому числі до державного бюджету – 3648 тис. грн., до місцевого бюджету – 2802 тис. грн., єдиний соціальний внесок – 1991 тис. грн. Впровадження запропонованих «Стратегією» цілей та напрямів призведе до відсутності надходжень коштів до місцевих бюджетів.

На підприємстві працює 146 працівників, середня заробітна плата становить 7415 грн.

Невдоволення серед працівників підприємства зростає, що призведе до акцій протесту, як з боку самих працівників підприємства, так і місцевих органів влади. Адже стає зрозуміло, що ліквідація підприємств призведе не лише до скорочення робочих місць, але і до збільшення самовільних рубок , браконьєрства, виникнення пожеж в лісах, а це в корені суперечить основній меті роботи підприємства – забезпечення збереження та відновлення лісового фонду України.

                   

 Голова профкому ДП «Прилуцький лісгосп» Болобан О.Ю.


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

15 лютого 2019 року в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який в цьому році співпадає з 30-річчям виведення військ СРСР з Афганістану. Детальніше


СНІГУВАННЯ НАСІННЯ – НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ ПІДГОТУВАТИ НАСІННЯ ДО ВЕСНЯНОГО ПОСІВУ

Із наближенням весни лісівники ДП «Прилуцький лісгосп» ведуть підготовку до посіву та посадки лісу. На початку лютого в Жадьківському лісництві було проведено закладання насіння сосни звичайної на стратифікацію, яка проводиться для того щоб зародки в насінні вивести із стану глибокого спокою. Такий спосіб забезпечує «дружню» схожість насіння на весні та дозволяє одержати більше стандартних сіянців. Стратифікацію проведено шляхом снігування. Детальніше


ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД ПРИУДАЙСЬКОГО КРАЮ

Природно-заповідний фонд ДП «Прилуцький лісгосп» створений  з метою збереження та охорони цілісних комплексів рукотворних лісових насаджень, збереження типових природних комплексів, де в гармонії поєднується природній кругообіг, нерозривний зв'язок тваринного та рослинного світу, де забороняється будь-яка господарська діяльність, будівництво споруд, ліній електропередач, геологічні розвідувальні роботи, порушення ґрунтового покриву, збір лікарських рослин, квітів, знищення звірів і птахів, мисливство та рибалка. Детальніше


Всі новини