СТРАТЕГІЯ – КОНЦЕСІЯ – БАНКРУТСТВО – ПРИВАТИЗАЦІЯ БЕЗВІДМОВНА СХЕМА!

27 листопада 2017 г.   125
СТРАТЕГІЯ – КОНЦЕСІЯ – БАНКРУТСТВО – ПРИВАТИЗАЦІЯ БЕЗВІДМОВНА СХЕМА!

Як стало відомо з повідомлень у засобах масової інформації, на засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада 2017 року  схвалено проект «Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства  України на період до 2022 року». З цього приводу 20 листопада 2017 року  в  ДП «Прилуцьке лісове господарство» відбулося позачергове профспілкове засідання, пройшли збори трудових колективів підрозділів і трудового колективу підприємства щодо ознайомлення та обговорення проекту.

Зміст стратегії  викликав невдоволення серед працівників підприємства. Ознайомившись з документом стало зрозуміло, що ведуться роботи щодо ймовірної ліквідації лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання та передачу лісів у концесію, тобто у приватні руки. Стратегією передбачено створення нового суб’єкта господарювання в галузі, управління корпоративними правами якого буде здійснювати Кабінет Міністрів України. В разі створення нового суб’єкта господарювання відбудеться монополізація лісового ресурсу  і подальша доля існуючих лісогосподарських підприємств стає незрозумілою.

Зазначений проект суттєво відрізняється від попереднього варіанту проекту Стратегії сталого розвитку лісового господарства від 04.07.2017 року, який обговорено та узгоджено з  працівниками лісової галузі, з громадськими організаціями та деревообробними асоціаціями.

Підприємства лісової галузі (крім підприємств півдня та сходу країни, які залишилися без державного фінансування), на сьогоднішній день працюють стабільно, є прибутковими і слугують майже єдиним джерелом наповнення місцевих бюджетів сільських депресивних регіонів.

Так за 9 місяців 2017 року ДП «Прилуцьке лісове господарство» було сплачено 8441 тис. грн. податків та зборів до бюджету, в тому числі до державного бюджету – 3648 тис. грн., до місцевого бюджету – 2802 тис. грн., єдиний соціальний внесок – 1991 тис. грн. Впровадження запропонованих «Стратегією» цілей та напрямів призведе до відсутності надходжень коштів до місцевих бюджетів.

На підприємстві працює 146 працівників, середня заробітна плата становить 7415 грн.

Невдоволення серед працівників підприємства зростає, що призведе до акцій протесту, як з боку самих працівників підприємства, так і місцевих органів влади. Адже стає зрозуміло, що ліквідація підприємств призведе не лише до скорочення робочих місць, але і до збільшення самовільних рубок , браконьєрства, виникнення пожеж в лісах, а це в корені суперечить основній меті роботи підприємства – забезпечення збереження та відновлення лісового фонду України.

                   

 Голова профкому ДП «Прилуцький лісгосп» Болобан О.Ю.


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

Щиро вітаю Вас з Днем захисника України та святом Покрови Пресвятої Богородиці!
Ці свята символізують силу, мужність, доблесть і честь, які передаються українцями від роду до роду, від покоління до покоління. Детальніше
До уваги громадян! ДП «Прилуцький лісгосп» реалізовує дрова паливні для населення

ДП "Прилуцький лісгосп"  надає інформацію про місця відпуску та ціни на дрова паливні.   Детальніше


На базі Жадьківського лісництва відбулася виїзна нарада

5 жовтня 2018 року на базі Жадьківського лісництва пройшла виїзна нарада за участю: директора лісгоспу, головного лісничого, головного інженера, керівників структурних підрозділів та помічників. Детальніше


Всі новини