НА ДВАДЦЯТОМУ КОНКУРСІ ВАЛЬНИКІВ ЛІСУ

09 серпня 2017 г.   279
НА ДВАДЦЯТОМУ КОНКУРСІ ВАЛЬНИКІВ ЛІСУ

В урочищі Сосонка-Куликывка Ічнянського лісництва ДП «Прилуцьке лісове господарство»  4 липня відбулися традиційні змагання вальників лісу.

Так вже повелося у лісівничій галузі, що в зеніті літа обов’язково визначається і день, і година для проведення одного з найбільш яскравих і запальних змагань – конкурсу вальників лісу. Не секрет, що й професія лісоруба серед багатьох інших у галузі займає чи не найпрестижніше місце.

Відкрив цей ювілейний – двадцятий – професійний конкурс головний суддя змагань, начальник відділу лісових ресурсів Петро Приходько. Учасників змагання привітали директор ДП «Прилуцьке лісове господарство» та головний інженер Чернігівського ОУЛМГ Олександр Кириченко, які наголосили, що головна мета конкурсу на кращого вальника лісу – проконтролювати під час змагання рівень охорони праці та рівень знань з техніки безпеки у найбільш ризикованій професії в лісовій галузі – у професії вальника лісу або лісоруба, як їх називають у народі. Адже така професія за рівнем ризику прирівнюється до шахтарської. Отже, змагаючись на швидкість і точність, всі учасники повинні продемонструвати разом з тим і знання з техніки безпеки, бо людина, будь-який професіонал у лісовій галузі – найбільша цінність.

Перед учасниками змагань виступили і т.в.о. Ічнянської райдержадміністрації Григорій Герасименко та голова Ічнянської районної ради Валентина Рябчук. Вони, зокрема, наголосили, що на Ічнянщині ставлення до лісу і лісівників особливе. Завдяки своїй успішній виробничій діяльності, ДП «Прилуцьке лісове господарство» дає не лише додаткові надходження до місцевого бюджету, але й забезпечує роботою і пристойним заробітком багатьох жителів району. З вітальними словами до учасників змагань звернулися і спонсори, які активно сприяли їх проведенню – представник фірми ТТТ Павло Товстиженко, регіональні менеджери ТОВ «Хускварна Україна».

Змагання розпочалися з проведення ґрунтовного інструктажу учасникам змагання з техніки безпеки.

Головним суддею було визначено черговість виступів команд, здійснено перевірку технічного стану бензомоторних пил та інших інструментів.

Змагання проводилися в п’ять етапів. Перший етап – звалювання дерев, другий – відокремлення гілок на швидкість, третій – монтаж нового ланцюга пилки, на четвертому етапі учасники змагань здійснювали розкряжування стовбура комбінованим зрізом, на п’ятому вальники лісу демонстрували найбільш точне розкряжування стовбура.

За командою головного судді вальники лісу приступили до першого етапу змагань, а саме до звалювання дерева на швидкість, точність, безпечне його падіння. З азартом, завзяттям відбувалися всі етапи змагання. І ось нарешті – фініш. Суддівська колегія підводить підсумки, а головний суддя їх оголошує.

Переможцем двадцятого конкурсу вальників лісу знову став Сергій Щуліпенко з Гутянського лісництва Холминського держлісгоспу, один із найдосвідченіших лісорубів, котрий користується незаперечним авторитетом серед колег.

Порадував учасників змагань і молодий вальник лісу Невклянського лісництва (ДП «Городнянське лісове господарство») Віталій Туз, виборовши друге місце.

На третьому місці – Олександр Маляренко з Корюківського держлісгоспу, котрий сьомий рік виступає на цих змаганнях.

Після оголошення результатів переможців і всіх учасників змагання привітали від господарів конкурсу директор ДП «Прилуцьке лісове господарство» Андрій Данько та виконуючий обов’язки голови Прилуцької райдержадміністрації Денис Росовський.

Від Чернігівського ОУЛМГ та обкому профспілки працівників лісового господарства переможців змагання привітав головний інженер Олександр Кириченко, а головний суддя змагань, начальник лісосировинного відділу обласного управління Петро Приходько вручив переможцям грошові премії.

Від спонсорів переможці конкурсу отримали цінні подарунки. Вже в надвечір’я завершився конкурс святковим обідом і щирими побажаннями переможцеві

Сергію Щуліпенку бажаємо удачі і перемоги на Всеукраїнському конкурсі.

 

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ЛІСІВНИКИ ПРИВІТАЛИ ШКОЛЯРІВ ЗІ СВЯТОМ ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

На святі Останнього дзвоника в Лісовосорочинській ЗОШ, на базі якого діє Кам'янське учнівське лісництво, директор ДП «Прилуцький лісгосп» Андрій Данько звернувся з привітанням до учнів, педагогічного колективу та до батьків. Детальніше


22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду.

Міжнародний день біорізноманіття, це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, визначення його ролі у нашому повсякденному житті. Детальніше


ДП "ПРИЛУЦЬКИЙ ЛІСГОСП" ЗДІЙСНЮЄ РЕАЛІЗАЦІЮ ЛІСОПРОДУКЦІЇ

Державне підприємство «Прилуцьке лісове господарство» здійснює реалізацію лісоматеріалів круглих різних порід деревини та пиломатеріалу за зниженими цінами.
Детальніше


Всі новини