Захистимо ліс від пожежі

15 травня 2017 г.   143
Захистимо ліс від пожежі

«Пожежа в лісі – лихо для країни!», «Бережи ліс від вогню!» – такі бігборди вздовж автомобільних доріг, на узбіччі лісових насаджень попереджають та закликають населення про дотримання протипожежних заходів у лісах. Всі ми знаємо, що лісову пожежу краще попередити, ніж загасити. Щоб виростити ліс, необхідно 80-100 років, це праця кількох поколінь, а знищити лише мить. З 15 квітня розпочато пожежонебезпечний період,тож сьогоднішні зусилля лісової охорони ДП «Прилуцьке лісове господарство» спрямовані на те, щоб попередити та загасити лісові пожежі. Лісівниками підприємства проводиться профілактика лісових пожеж, а саме: створюються та поновлюються протипожежні розриви, встановлюються шлагбауми, проводяться рейди лісових масивів спільно з працівниками правоохоронних органів, організовано цілодобове чергування по лісництвах. У кожному лісництві є пункти зосередження пожежного інвентарю.

    Як свідчить статистика, лісові пожежі виникають, здебільшого, з вини людей, через їхню безпечність, халатність та недбалість при спалюванні сухої трави та відходів сільськогосподарського виробництва. В літню пору - при відвідуванні лісових масивів під час відпочинку причинами пожеж є: залишене без нагляду багаття, непогашений недопалок. Пересічні громадяни навіть не уявляють, скільки коштів та часу потрібно для того, щоб виріс ліс, хоч кожен розуміє, що в наш час, коли людство знаходиться на межі екологічної катастрофи, чисте повітря, вода та земля є чи найнеобхіднішими для нашого виживання.

    За порушення правил пожежної безпеки в лісі громадяни притягуються до відповідальності у вигляді адміністративного стягнення розміром від 17 до 51 грн., посадові особи від 51 до 170 грн. За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем на громадян накладаються стягнення від 51 до 170 грн., а на посадових осіб від 119 до 340 грн.

    Хоч би які протипожежні заходи вживали лісівники та доля лісів залежить від свідомості кожної людини!

 

Виконавець : Інженер лісових культур Майборода А.К.


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

Щиро вітаю Вас з Днем захисника України та святом Покрови Пресвятої Богородиці!
Ці свята символізують силу, мужність, доблесть і честь, які передаються українцями від роду до роду, від покоління до покоління. Детальніше
До уваги громадян! ДП «Прилуцький лісгосп» реалізовує дрова паливні для населення

ДП "Прилуцький лісгосп"  надає інформацію про місця відпуску та ціни на дрова паливні.   Детальніше


На базі Жадьківського лісництва відбулася виїзна нарада

5 жовтня 2018 року на базі Жадьківського лісництва пройшла виїзна нарада за участю: директора лісгоспу, головного лісничого, головного інженера, керівників структурних підрозділів та помічників. Детальніше


Всі новини