Захистимо ліс від пожежі

15 травня 2017 г.   378
Захистимо ліс від пожежі

«Пожежа в лісі – лихо для країни!», «Бережи ліс від вогню!» – такі бігборди вздовж автомобільних доріг, на узбіччі лісових насаджень попереджають та закликають населення про дотримання протипожежних заходів у лісах. Всі ми знаємо, що лісову пожежу краще попередити, ніж загасити. Щоб виростити ліс, необхідно 80-100 років, це праця кількох поколінь, а знищити лише мить. З 15 квітня розпочато пожежонебезпечний період,тож сьогоднішні зусилля лісової охорони ДП «Прилуцьке лісове господарство» спрямовані на те, щоб попередити та загасити лісові пожежі. Лісівниками підприємства проводиться профілактика лісових пожеж, а саме: створюються та поновлюються протипожежні розриви, встановлюються шлагбауми, проводяться рейди лісових масивів спільно з працівниками правоохоронних органів, організовано цілодобове чергування по лісництвах. У кожному лісництві є пункти зосередження пожежного інвентарю.

    Як свідчить статистика, лісові пожежі виникають, здебільшого, з вини людей, через їхню безпечність, халатність та недбалість при спалюванні сухої трави та відходів сільськогосподарського виробництва. В літню пору - при відвідуванні лісових масивів під час відпочинку причинами пожеж є: залишене без нагляду багаття, непогашений недопалок. Пересічні громадяни навіть не уявляють, скільки коштів та часу потрібно для того, щоб виріс ліс, хоч кожен розуміє, що в наш час, коли людство знаходиться на межі екологічної катастрофи, чисте повітря, вода та земля є чи найнеобхіднішими для нашого виживання.

    За порушення правил пожежної безпеки в лісі громадяни притягуються до відповідальності у вигляді адміністративного стягнення розміром від 17 до 51 грн., посадові особи від 51 до 170 грн. За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем на громадян накладаються стягнення від 51 до 170 грн., а на посадових осіб від 119 до 340 грн.

    Хоч би які протипожежні заходи вживали лісівники та доля лісів залежить від свідомості кожної людини!

 

Виконавець : Інженер лісових культур Майборода А.К.


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ВІДКРИТІ ДАНІ ДЕРЖЛІСАГЕНСТВА
Нагадуємо, на сайті Держлісагентства https://bit.ly/2S3RbbI Ви можете дізнатися про: - відтворення лісів - реєстри лісорубних квитків - плани лісонасаджень - перевірити легальність лісопродукції - електронний перелік виданих сертифікатів про походження лісо- та пиломатеріалів - реєстр договорів довгострокового тимчасового користування лісовими ділянками - лісову сертифікацію - фінансові звіти Детальніше
ШАНОВНІ ПРОФЕСІОНАЛИ СВОЄЇ СПРАВИ!

Прийміть в цей чудовий день теплі вітання з вашим професійним святом - Днем бухгалтера. Детальніше


УСПІХ ЗЕЛЕНОГО ЖИВЦЮВАННЯ

З метою збільшення асортименту декоративних порід, що вирощуються в лісництвах ДП «Прилуцький лісгосп» для реалізації населенню регіону, лісівники розпочали проведення робіт по зеленому живцюванню. Детальніше


Всі новини