ЧИМ ЖИВЕ ЛІСНИЦТВО

05 березня 2019 г.   104

Кам’янське лісництво, площа якого становить 4650,6 га, входить до складу Державного підприємства «Прилуцьке лісове господарство» і розташоване в північно-східній його частині на території Ічнянського і Прилуцького адміністративних районів. Територія лісництва розділена на 5 майстерських дільниць.

Колектив Кам’янського лісництва налічує 11 чоловік, де кожен з них – знавець своєї справи.

Цьогоріч планується відновити близько 10 га лісу, висадити новорічну плантацію на площі 2,5 га, провести догляд  лісових культур на площі 70 га. В Кам’янському лісництві окрему увагу приділяють заготівлі та вирощуванню своїх посадматеріалів. На площі 0,115 га, (розсадник, теплиці та короба) можна  нарахувати сіянців сосни звичайної близько 100 тис. та дуба звичайного  60 тис. Для того, щоб мати хороший матеріал для висадження в грунт потрібно докласти ще купу зусиль. Подумати тільки, 500 кг потрібно заготовити лісового насіння, щоб потім з гордістю дивитися на величний ліс та розуміти, що ти також причетний до чогось великого.

Кам’янське лісництво займається також заготівлею березового соку. Минулоріч його було зібрано 50 тонн.

При лісництві є мисливські угіддя. 9660 га  простору для диких звірів, саме тут вони почувають себе як вдома. Саме для них єгерями та працівниками лісництва створено умови для комфортного проживання. Важливою складовою в роботі цих людей є підгодівля тварин взимку та охорона від браконьєрів круглий рік. Саме через брак їжі в холодну пору року лісники та єгері заготовляють сіно, віники, кукурудзу для наших лісових друзів.

Також, хочеться зазначити, що на території лісництва є об’єкти природно-заповідного фонду, площа якого налічує 1940,4 тис.га. Головним завданням природно-заповідних об’єктів лісництва є збереження і охорона цінних типових ландшафтів, відновлення рослинного та тваринного світу шляхом дотримання спеціального охоронного режиму.

Усі ми любимо відпочити на природі, вдихнути на повні легені ковток чистого повітря, побути у спокої та затишку. Для цього на території Кам’янськогоо лісництва ДП «Прилуцький лісгосп» створено зону відпочинку, яка знаходиться від м. Прилуки на відстані 3 км по трасі Київ-Суми-Юнаківка (Н-07).

З 2011 року успішно діє учнівське лісництво, яке було створене з метою поглиблення знань про ліс та діяльність у ньому людини, виховання в учнів почуття любові і бережливого ставлення до природи рідного краю, яка з кожним роком потребує більш раціонального підходу до використання її ресурсів. Члени учнівського лісництва завжди беруть активну участь у трудових та творчих акціях, зокрема, у «Дні зустрічі птахів», «Майбутнє лісу - в твоїх руках», «Зробимо ліс чистим», «Дні довкілля»,  «Дерево миру» та інших. Минулого року команда юних лісівників Кам’янського лісництва мала честь представити Чернігівську область на дванадцятому Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, який проходив на Сумщині, де вибороли найголовніший приз – Гран-Прі разом з Сертифікатом на право проведення ХІІІ Зльоту у 2019 році. Пишаємося нашими учнями, та бажаємо їм лише перемог!

Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Нажмите на превью для просмотра в полном размере


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ЗМАГАЛИСЯ НАЙКРАЩІ

14 професійних команд, три з яких беруть участь уперше, – поблизу Семенівки змагалися звалювальники лісу. Це вже двадцять другі змагання звалювальників серед команд підприємств Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Цього року приймаючою стороною було державне підприємство «Семенівське лісове господарство». Детальніше


Інформація по лісорубним квиткам станом на 01.08.2019 рік
Інформація по лісорубним квиткам станом на 01.08.2019 рік Детальніше
РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ДП «ПРИЛУЦЬКИЙ ЛІСГОСП» ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2019 РОКУ

В І півріччі 2019 року держаним підприємством «Прилуцьке лісове господарство» було виконано всі заплановані лісогосподарські заходи. Зокрема, проведено лісовідновлення на площі 61 га, що на 11 % більше запланованих обсягів. Також створено плантацію новорічних ялинок на площі 2,5 га. Фактично заготовлено 24 кг насіння деревних порід, що становить 171 % до плану. Догляди за молодими насадженнями проведено на площі 262 га. Детальніше


Всі новини