ЧИМ ЖИВЕ ЛІСНИЦТВО

05 березня 2019 г.   86

Кам’янське лісництво, площа якого становить 4650,6 га, входить до складу Державного підприємства «Прилуцьке лісове господарство» і розташоване в північно-східній його частині на території Ічнянського і Прилуцького адміністративних районів. Територія лісництва розділена на 5 майстерських дільниць.

Колектив Кам’янського лісництва налічує 11 чоловік, де кожен з них – знавець своєї справи.

Цьогоріч планується відновити близько 10 га лісу, висадити новорічну плантацію на площі 2,5 га, провести догляд  лісових культур на площі 70 га. В Кам’янському лісництві окрему увагу приділяють заготівлі та вирощуванню своїх посадматеріалів. На площі 0,115 га, (розсадник, теплиці та короба) можна  нарахувати сіянців сосни звичайної близько 100 тис. та дуба звичайного  60 тис. Для того, щоб мати хороший матеріал для висадження в грунт потрібно докласти ще купу зусиль. Подумати тільки, 500 кг потрібно заготовити лісового насіння, щоб потім з гордістю дивитися на величний ліс та розуміти, що ти також причетний до чогось великого.

Кам’янське лісництво займається також заготівлею березового соку. Минулоріч його було зібрано 50 тонн.

При лісництві є мисливські угіддя. 9660 га  простору для диких звірів, саме тут вони почувають себе як вдома. Саме для них єгерями та працівниками лісництва створено умови для комфортного проживання. Важливою складовою в роботі цих людей є підгодівля тварин взимку та охорона від браконьєрів круглий рік. Саме через брак їжі в холодну пору року лісники та єгері заготовляють сіно, віники, кукурудзу для наших лісових друзів.

Також, хочеться зазначити, що на території лісництва є об’єкти природно-заповідного фонду, площа якого налічує 1940,4 тис.га. Головним завданням природно-заповідних об’єктів лісництва є збереження і охорона цінних типових ландшафтів, відновлення рослинного та тваринного світу шляхом дотримання спеціального охоронного режиму.

Усі ми любимо відпочити на природі, вдихнути на повні легені ковток чистого повітря, побути у спокої та затишку. Для цього на території Кам’янськогоо лісництва ДП «Прилуцький лісгосп» створено зону відпочинку, яка знаходиться від м. Прилуки на відстані 3 км по трасі Київ-Суми-Юнаківка (Н-07).

З 2011 року успішно діє учнівське лісництво, яке було створене з метою поглиблення знань про ліс та діяльність у ньому людини, виховання в учнів почуття любові і бережливого ставлення до природи рідного краю, яка з кожним роком потребує більш раціонального підходу до використання її ресурсів. Члени учнівського лісництва завжди беруть активну участь у трудових та творчих акціях, зокрема, у «Дні зустрічі птахів», «Майбутнє лісу - в твоїх руках», «Зробимо ліс чистим», «Дні довкілля»,  «Дерево миру» та інших. Минулого року команда юних лісівників Кам’янського лісництва мала честь представити Чернігівську область на дванадцятому Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, який проходив на Сумщині, де вибороли найголовніший приз – Гран-Прі разом з Сертифікатом на право проведення ХІІІ Зльоту у 2019 році. Пишаємося нашими учнями, та бажаємо їм лише перемог!

Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Історія Прилуцького лісгоспу
Нажмите на превью для просмотра в полном размере


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ЛІСІВНИКИ ПРИВІТАЛИ ШКОЛЯРІВ ЗІ СВЯТОМ ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

На святі Останнього дзвоника в Лісовосорочинській ЗОШ, на базі якого діє Кам'янське учнівське лісництво, директор ДП «Прилуцький лісгосп» Андрій Данько звернувся з привітанням до учнів, педагогічного колективу та до батьків. Детальніше


22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду.

Міжнародний день біорізноманіття, це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, визначення його ролі у нашому повсякденному житті. Детальніше


ДП "ПРИЛУЦЬКИЙ ЛІСГОСП" ЗДІЙСНЮЄ РЕАЛІЗАЦІЮ ЛІСОПРОДУКЦІЇ

Державне підприємство «Прилуцьке лісове господарство» здійснює реалізацію лісоматеріалів круглих різних порід деревини та пиломатеріалу за зниженими цінами.
Детальніше


Всі новини