ЗАГОТІВЛЯ ЯКІСНОГО НАСІННЯ - ОСНОВА МІЦНОГО ЛІСУ

02 січня 2019 г.   24
ЗАГОТІВЛЯ ЯКІСНОГО НАСІННЯ - ОСНОВА МІЦНОГО ЛІСУ

Процес лісовідновлення починається із заготівлі лісового насіння. Народна мудрість стверджує: яке насіння, таке й коріння. Тобто в залежності від якості насіння, в майбутньому буде і відповідна якість лісів, їх довговічність, стійкість, продуктивність, технічна якість і інші показники.

Цей рік виявився менш урожайним в порівняні з минулим, але не зважаючи на цей фактор у 2019 році прилуцькими лісівниками планується зібрати 2000 кг шишок сосни звичайної, 300 кг - ялини європейської та 500 кг - вільхи чорної. Заготовляти лісове насіння не зовсім легко і просто. Наприклад, з 100 кілограмів шишок сосни отримаємо лише 1150 грамів насіння. Вихід насіння з шишок коливається від 1,0 до 1,3 відсотків і залежить від кліматичних умов, віку, стану, освітлення дерев з яких збирають шишки, їх пошкодження шкідниками і хворобами та іншими чинниками.

Забезпечення лісництв високоякісним насінням деревних і чагарникових порід з цінними спадковими властивостями в достатньому обсязі можливе лише за наявності постійної лісонасінної бази (ПЛНБ) та чіткої організації збору лісонасінної сировини в певні терміни, його переробки і зберігання. Шишки заготовляють в першу чергу на об’єктах ПЛНБ, де отримують, як правило, насіння що відзначається підвищеними селекційно - генетичними якостями. Генетичні особливості насіння є найважливішим чинником, який впливає на продуктивність та біологічну стійкість насаджень.

Зібрані шишки, відправляємо на переробку до шишкосушарки. Там їх висушують при температурі +45 градусів і в спеціальних барабанах витрушують насінинки-крилатки. Потім насіння очищують і зберігають в насіннєсховищах до весни, поки настане час висівання.

Щоб в лісорозсадниках виросли життєстійкі сіянці, які згодом будуть використані для лісовідновлення, перед посівом насіння перевіряють на якість. Контрольний зразок від заготовленої партії насіння відправляється до ДО «Український лісовий селекційний центр» для визначення кондиційності насіння та класу якості.

Нажмите на превью для просмотра в полном размере


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

СЬОГОДНІ СВІЙ ЮВІЛЕЙ СВЯТКУЄ ІНЖЕНЕР З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДП «ПРИЛУЦЬКИЙ ЛІСГОСП».

Колектив ДП «Прилуцький лісгосп» вітає з 65-ти річчям інженера з охорони праці – Пугача Володимира Павловича! Детальніше


ПЕРЕХІД НА НОВІ НАЦІОНАЛЬНІ СТАНДАРТИ ЯКОСТІ ДЕРЕВИНИ

Лісова промисловість України з 1 січня 2019 року перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо- та пилопродукції, що передбачено постановою Уряду «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 09.12.2014 року №695 та у відповідності до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 14.12.2015 р. №184.

У зв’язку з цим розміщуємо перелік нормативних документів (ДСТУ EN,ТУ) для класифікації лісопродукції з 01.01.2019 року. Детальніше


ЗАХОДИ З ПОЛІПШЕННЯ САНІТАРНОГО СТАНУ ЛІСІВ У ДП «ПРИЛУЦЬКИЙ ЛІСГОСП»

Масове всихання та пошкодження соснових насаджень змушують сьогодні лісівників проводити санітарні рубки все частіше, щоб уберегти ліс від розмноження різних шкідників та хвороб.  Детальніше


Всі новини