Будівництво лісових доріг – один із пріоритетів розвитку лісової галузі України

12 листопада 2018 г.   186
Будівництво лісових доріг – один із пріоритетів розвитку лісової галузі України

Значення лісових доріг переоцінити складно. Окрім того, що розвинена інфраструктура сприяє росту економічних показників при заготівлі та транспортуванні деревини.

Не секрет, що сьогодні є проблеми через лісове бездоріжжя, або ж поганий стан наявних лісових автомобільних доріг. Тому для підтримання їх в належному стані і вирішено було побудувати дорогу лісогосподарського призначення через лісовий масив ур. «Омбиш» Ічнянського лісництва. Дорога тут необхідна для організації ефективної охорони і захисту лісів, ведення лісового господарства та лісозаготівель. Запроектована дорога дасть можливість організувати вивезення деревини великовантажними лісовозними автомашинами, збільшиться навантаження на рейс, та в свою чергу – зменшення витрата пального при вивезенні лісопродукції. Але разом із тим наші дороги служать і місцевому населенню.

Згідно проектно-кошторисної документації довжина дороги лісогосподарського призначення складає 5 км. На початок 2013 року у нас вже побудовано 1,9 км дороги з твердим покриттям. ДП «Прилуцьке лісове господарство» продовжує створення лісової дорожньої інфраструктури. Станом на сьогоднішній день проводиться влаштування покриття дорожнього одягу з грунтощебеню, а також створення земляного полотна. До кінця 2018 року планується побудувати та здати в експлуатацію ще 1,1 км лісової дороги, а також створити насип протяжністю 1,1 км.

Роботи ведуться за рахунок власних коштів господарства, отриманих від реалізації лісо та пило продукції, наданих рекреаційних та транспортних послуг. Розуміючи надзвичайну важливість питання будівництва лісових доріг у плані збереження навколишнього середовища, значної економії коштів на зменшенні вартості вивезення деревини, підприємство все таки вишукує кошти і продовжує будувати лісові дороги.

Нажмите на превью для просмотра в полном размере


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ЛІСІ

Не розводьте вогнище в лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.

Не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі.

Не кидайте непогашені сірники або недопалки.

Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, фейєрверками, «повітряними ліхтариками» тощо.

Детальніше
ТРЕТЯ СУБОТА КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

Всесвітній день довкілля відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами. Детальніше


ЩОБ ЛІС БУВ ЧИСТИМ…

Засмічення лісів - проблема, з якою лісівникам самостійно боротися стає дедалі важче. Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, люди продовжують вивозити сміття в ліс. Особливо страждають території, прилеглі до міста. Детальніше


Всі новини