Оновлення рекреаційного пункту

05 вересня 2018 г.   184
Оновлення рекреаційного пункту

   Рекреаційний пункт в урочищі «Крупичпільському» дуже популярний у подорожуючих, ічнянців та жителів ближніх сіл. Мало не щодня там є відпочиваючі, а у святкові дні, зазвичай, немає вільних місць.  Ще б пак, адже там затишно і зручно, а сама зона відпочинку має хороший під’їзд від траси.

   Цей рекреаційний пункт у лісництві з’явився ще 2011 року і завдяки зручному розташуванню став одним з улюблених місць відпочинку. Тоді лісівники зробили все, щоб перебування відвідувачів лісу було цивілізованим й залишало від природи тільки гарні враження. Встановили вбиральню, гойдалку, лавки з столами, бесідки, мангал, місце для вогнища та великий сміттєвий контейнер. Загалом весь ансамбль споруд став суцільним декором з природних матеріалів. А інформаційні стенди на природоохоронну тематику ненав’язливо розповідали про правила поведінки у лісі та природу нашого краю.

   – Цього року прийшов час капітального ремонту цього місця відпочинку, – розповідає директор державного підприємства «Прилуцьке лісове господарство» Андрій Данько. – Тому ми вирішили не просто відремонтувати, а зробити все по-новому. Можна сказати збудували нову зону відпочинку для відвідувачів. Територію рекреаційного пункту розділили на кілька відпочинкових зон: під відкритим небом встановили два столи із деревного масиву, а два інших під укриттям. Залишили залізний мангал для любителів шашлику, облаштували окремо місце для розведення багаття, паркову для автомобілів. Оновили інформаційний стенд із пам’яткою для відвідувачів. Незабули і про організацію відпочинку для діток. Для них є гойдалка та здорова пісочниця. Неподалік від кожного столу, та на вході в рекреацію, встановили сім сміттєвих баків. Сподіваємося їх наявність ще більше спонукатиме відвідувачів залишати в чистоті ліс після відпочинку.  

   Як відмітив Андрій Данько загалом в Ічнянському районі на територіях Прилуцького лісгоспу є сім подібних зон відпочинку, які відрізняються одна від одної за розмірами. Усі вони знаходяться в лісі неподалік трас, або ж в традиційно улюблених місцях відпочиваючих. Встановлюють їх для того, щоб гості не йшли в лісову гущавину, не смітили там та не спричиняли пожеж, розпалюючи вогнища. 

   – Коли ми самі визначаємо місце для вогню, то з більшою вірогідністю можемо гарантувати пожежну безпеку насаджень довкола, – уточнює пожежний сторож лісгоспу Валерій Гарбуль. – Адже тут спеціально підготовлене місце для розведення вогню та обкошена суха трава. Та і взагалі не можна закрити ліси для відвідувачів, бо це – народне надбання. Але разом з тим ми повинні зробити все можливе, щоб відпочинок у лісі був максимально безпечним і зручним для людей. Головне щоб туристи, подорожуючі не руйнувати те, що зроблене руками лісівників, і з повагою ставилися до їхньої праці. Адже все робиться для зручності самих же відпочивальників.

   Нажаль, відмічають лісівники, рівень культури поведінки деяких відпочивальників у лісі, зокрема в рекреаційних пунктах, бажає кращого. Нерідко люди псують споруди, не прибирають за собою після пікніків, залишки сміття викидають просто під ноги. Тим не менше в працівників лісового господарства лишається бажання і в подальшому створювати подібні затишок для відвідувачів.

   Між іншим, бесідки та інші споруди на території відновленого рекреаційного пункту, змайстровані власними силами лісівників. Виключно за власні кошти підприємства. І хоч це вартісне задоволення, лісівники запевняють, що і надалі будуть працювати над створенням нових рекреаційних пунктів, збереженням та відновленням вже існуючих. Адже це один із ефективних методів запобігання лісовим пожежам, забрудненню лісів та забезпечення цивілізованого відпочинку населення.

 

  

Нажмите на превью для просмотра в полном размере

Андрій Грудницький


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ВІДКРИТІ ДАНІ ДЕРЖЛІСАГЕНСТВА
Нагадуємо, на сайті Держлісагентства https://bit.ly/2S3RbbI Ви можете дізнатися про: - відтворення лісів - реєстри лісорубних квитків - плани лісонасаджень - перевірити легальність лісопродукції - електронний перелік виданих сертифікатів про походження лісо- та пиломатеріалів - реєстр договорів довгострокового тимчасового користування лісовими ділянками - лісову сертифікацію - фінансові звіти Детальніше
ШАНОВНІ ПРОФЕСІОНАЛИ СВОЄЇ СПРАВИ!

Прийміть в цей чудовий день теплі вітання з вашим професійним святом - Днем бухгалтера. Детальніше


УСПІХ ЗЕЛЕНОГО ЖИВЦЮВАННЯ

З метою збільшення асортименту декоративних порід, що вирощуються в лісництвах ДП «Прилуцький лісгосп» для реалізації населенню регіону, лісівники розпочали проведення робіт по зеленому живцюванню. Детальніше


Всі новини