ЯК НЕ РЕФОРМАМИ, ТАК ПОДАТКАМИ

31 серпня 2018 г.   143
ЯК НЕ РЕФОРМАМИ, ТАК ПОДАТКАМИ

Працівники лісового господарства,  у тому числі і колектив  ДП «Прилуцьке лісове господарство», глибоко стурбовані прийнятим Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» № 2497-VIII від 10.07.2018 року.

Відповідно до внесених змін, зокрема у ст. 273.1 Податкового кодексу України, податок на лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством. Ставки податку за 1 га, лісових земель встановлюють відповідно до ст. 274, 277 (ПКУ), а саме:

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотків та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;

Ставки податку за земельні ділянки розташовані за межами населеного пункту встановлюються у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

На даний час, згідно із діючою системою оподаткування, сплачувався і нині сплачується спеціальний податок у вигляді рентної плати. За 2017 рік підприємством нараховано та сплачено до Державного бюджету рентної плати у сумі 2465 тис.грн. або 8,1 % від реалізації.

Із запровадженням же нового виду податку на наші плечі лягає подвійний тягар, що виявляється передусім у збільшенні собівартості продукції.

У такому випадку це призведе до подорожчання щонайменше у 1,5-2 рази деревини, що реалізовується на ринку. Через високу вартість деревини більшість підприємств деревообробної промисловості будуть зупинені, а тому припинять роботу й постачальники сировини – лісогосподарські підприємства. Страждатимуть, в першу чергу.  лісові господарства Півдня і Сходу країни, бо на утримання штату охорони і захисту лісу вже третій рік  (через повне припинення державного фінансування) вже зараз лісоресурсні області перераховують їм свій одноденний заробіток. 

Дивує і те, що лісові землі прирівняли до сільськогосподарських угідь. Але ж якщо у сільському господарстві  земля віддячує урожаєм кожного року, то на лісових землях від «посівної кампанії» (висаджування лісових культур) до «збору урожаю» (суцільних рубок стиглого лісу) чекати треба дуже довго – від 60 до 120 років.

Прикро, що приймаючи закон, не врахували наявність природно-заповідного фонду та територій мисливських угідь. На сьогодні територія природно-заповідного фонду становить 50,8 % (15,8 тис. га) від загальної площі  підприємства, де обмежено лісокористування, але догляд за ним та охорона здійснюється за рахунок власних коштів лісгоспу.

Отож, лісівники Прилуччини занепокоєні тим, що підписання вищезгаданого закону призведе до занепаду і розвалу лісового господарства України. На сьогодні у ДП «Прилуцьке лісове господарство» працює 150 працівників, у кожного з яких є родини, які можуть залишитися без роботи та засобів для існування, у зв’язку із «вимушеним» банкрутством підприємства.

 


Поділитися сторінкою у соцмережах

Останні новини

ЯК ПРОФСПІЛКИ-ЛІСІВНИКИ В ПРИЛУКАХ ЗВІТУВАЛИ

11 березня 2019 року в ДП «Прилуцький лісгосп» пройшла звітна профспілкова конференція за 2018 рік, на якій розглядалися питання виконання двосторонніх зобов’язань по колективному договору між адміністрацією підприємства та профспілкою, зміни та доповнення до колективного договору, звіт про використання коштів профкомом, кошторис профспілки на 2019 рік. Детальніше


ШАНОВНІ, ДОРОГІ, ПРЕКРАСНІ, ЧУДОВІ, КОХАНІ ЖІНКИ!
Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята – 8 Березня!
Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро і любов. Бажаю Вам весняного яскравого настрою, джерельно-ніжних почуттів, квітучої краси, душевної гармонії, завжди бути щасливими, здоровими, оточеними ніжністю і турботою. Нехай любов, розуміння та щастя стануть Вашими вірними супутниками, а в оселях завжди пануватиме злагода й добробут!
 
 
Детальніше
ЧИМ ЖИВЕ ЛІСНИЦТВО

Кам’янське лісництво, площа якого становить 4650,6 га, входить до складу Державного підприємства «Прилуцьке лісове господарство» і розташоване в північно-східній його частині на території Ічнянського і Прилуцького адміністративних районів. Територія лісництва розділена на 5 майстерських дільниць. Детальніше


Всі новини